Iphone 6s

michal

Iphone 6s je vylepšením jeho predchodcu Iphonu 6 ktorý sa preslávil tým, že sa neprijemne uživateľom ohýbal a to je aj jeden z dôvodov prečo som si ho nekúpil ale radšej som si počkal na to kedy Apple tento problém vyrieši. A nakoniec to predsa prišlo a to ešte aj s mnohými ďalšími vylepšeniami.

Vyšší výkon 

Prvým vylepšením je lepší procesor A9 kým starší model mal len procesor A8 ktorý bol omnoho pomalší ako aktuálny model. A9 taktuje s frekvenciou 1,84 GHz kým A8 len s frekvenciou 1,4 GHz čo je skutočne o poznanie lepšie. Tiež sa zvýšil výkon grafického procesoru čo je tiež veľkým plusom. Tiež sa zvýšil výkon čítačky odtlačkov prstov. A v neposlednom rade aj zdvojnásobenie kapacity RAM na hodnotu 2 GB. Kapacity vnútornej pamäte ostali neobmedzené čo znamená že základom je 16 GB čo treba uznať že je nedostačujúce. Ja mám našťastie verziu s 32 GB a tá už stačí v pohode.

Lepší fotoaparát 

S vylepšením modelom prišiel aj lepší fotoaparát a to ako zadný tak aj predný. Konkretne teda zadný má namiesto pôvodných 8 MP až 12 MP. Predný je tiež lepší, v skratke teda 5 MP verzus 1,2 MP. Zlepšila sa tiež kvalita videa, teda jeho rozlíšenie. A celkovo mnoho ďalších vylepšení.

Menšia výdrž batérie 

Čo ma rozhodne neteší je fakt, že Apple aj napriek tomu že do nového modelu dal lepší displej a výkonnejší hardvér tak znížil kapacitu batérie na 1715 mAh čo v praxi znamená, že nový Iphone vydrží niekedy sotva aj celý deň. Myslím si že to je dosť na škodu pretože inak je to, dá sa povedať celkom dobrý smartfón.

Nový displej 

Asi najväčšou novínkou tohto modelu je nový typ displeja s technológiou 3D Touch. To v skratke znamená, že obrazovka nereaguje len na dotyk ako taký ale aj jeho silu. Musím povedať, že spočiatku som sa toho obával ako to bude fungovať ale funguje to skvele.

Záver  

Zhrnul by som moje dojmy z tohto telefónu asi nasledovne. Je to veľmi dobrý a hlavne kvalitný telefón a odporúčam ho každému kto sa nad ním rozhoduje. Naozaj sa to oplatí či už kvôli vylepšeniam ktoré som spomenul tak aj kvôli novému systému IOS 9 ktorý je skvelý. A to všetko aj napriek tej batérií ktorá je naozaj slabá.

 

2016-01-16 15:20:06