Nokia Lumia 735

Milan 007

Nokiu Lumiu 735 som si kúpil asi pred štvrť rokom. Čo znamená že už viem objektívne posúdiť jej kvalitu ale aj opísať nejaké nedostatky ktoré tento telefón má.

Dizajn a veľkosť telefónu

Lumia 735 má pekný, čistý dizajn podobne ako všetky ostatné Lumie. Ja som si ju kúpil v matnej zelenej farbe. Displej veľkosti 4,7 palca je tak akurát, má technológiu SuperAMOLED a dobre pozorovácie úhly zo všetkých strán. Chráni ho sklo Gorilla Glass 3 odolné voči škrabancom.

Hardvér

Lumiu 735 poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktovanim 1,2 GHz v kombinácií s 1 GB RAM. Poviete si možno, že už dnes je to slabé ale opak je pravdou. Telefón ide skvele, zatiaľ som nezaznamenal žiadne problémy, napríklad že by telefón mrzol. Pomáha tomu dosť aj operačný systém Windows Phone 8.1 ktorý nie je až tak náročný ako konkurenčné operačné systémy.

Softvér

A teraz sa konečne dostávame k tomu, za čo ludia Lumie odsudzujú. Je to softvér tohto smartphonu. Veľa ludí s ktorými sa stretávam nadáva na Windows Phone 8.1 buď pre jeho vzhlad v podobe dláždic ktoré sa všetkým zdajú dosť neprehladné, alebo pre skutočnosť že na tento systém je menšie množstvo aplikácií. S tými dláždicami je to povedal by som sila zvyku. Aj mne zo začiatku trvalo pokaľ som si na to zvykol. A tie aplikácie? Je pravdou že ponuka aplikácií je menšia, ale mne osobne to až tak neprekáža a našiel som všetko čo potrebujem a ešte by som aj poveda,l že to má výhodu v tom, že aspoň sú tie aplikácie kvalitnejšie ako na iných platformách, kde je síce veľké množstvo aplikácií ale možno menej kvalitných.

Fotoaparát

Fotoaparát je v tomto smartphone veľkým plusom, či už sa jedná o predný alebo zadný. Predný s 5 megapixelmi je ideálny pre robenie veľmi populárnych selfie fotiek. Zadný je jeden z najkvakitnejších vo svojej triede. Nielen preto, že má rozlíšenie 6,7 megapoxelov ale hlavne že má optiku Carl Zeiss, čo znamená, že fotí veľmi dobre. 

Záver

Lumia 735 je veľmi dobre spracovaní smartphone a odporúčam ho každému kto sa rozhoduje nad kúpou nového mobilného zariadenia a komu nevadí operačný systém ktorý tu je. A ešte jedna vec v súvislosti so systémom: je veľká škoda že Microsoft nedokáže vydať už tak dlho slubovaný upgrade na Windows 10 Mobile. Možno by to pomohlo s vyriešením mnohých problémov v terajšom systéme ako napríklad množstvo aplikácií.

 

2016-08-29 12:44:55