Samsung Galaxy J5 Duos

Milan

Samsung Galaxy J5 Duos som si kúpil pred pol rokom, čiže si myslím, že viem tento telefón objektívne ohodnotiť. Kúpil som si ho ako náhradu za Microsoft Lumia 640 Dual na ktorej mi po roku prestalo dobre fungovať sluchátko. Teraz Vám predstavím všetký výhody a nevýhody, ktoré som za tú dobu spozoroval.

Geniálny displej

Jednou zo silných stránok tohto smartfónu je podľa môjho názoru displej. Má krásne svetlé farby, informácie na ňom sú dobre čitateľné za akýchkoľvek svetelných podmienok a z akéhokoľvek úhla a myslím si, že technológia Super AMOLED je omnoho lepšia ako klasícke IPS ktoré som mal na už spomínanéj Lumií.

Celkom dobrý fotoaparát

Zadný fotoaparát by som hodnotil ako celkom dobrý. Fotky s ním vyhotovené sú dosť kvalitné, len niektoré sa mi zdali trocha nedoostrené, ale to je možno len môj pocit. Video robí kvalitne, tam niet čo vitknúť. Predný, takzvaný selfie fotoaparát nepoužívam, takže jeho kvalitu neviem dobre posúdiť

Výkon a batéria

Výkon tohto telefónu je vynikajúci, všetko ide plynulo, vôbec to nie je tak, ako píšu na niektorých fórach, že Android a hlavne v Samsungu je katastrofálny čo sa týka rýchlosti a plynulosti. Veľmi ma potešila aj výdrž batérie, ktorá je na dnešnú dobu dosť dobrá.

Systém Android

Tu je pre mňa, ako bývalého použivateľa Windows phonu, najväčšie prekvapenie. Je tak isto plynulý ako Windows phone a ešte má aj tú obrovskú výhodu, že v jeho obchode je veľké množstvo aplikácií a hlavne väčšina z nich je zadarmo. Ako som už spomenul, systém je plynulý, stabilný a hlavne rýchly.

Trocha sklamania

Po prvom naštartovaní smartphonu som ostal trocha zarazený. Neviem či to je kvoli nádstavbe od Samsungu alebo je to celkovo v Androide 5.0 ale predinštalovaný telefónny zoznam je v prípade dvoj simkového telefónu nepoužiteľný, pretože nemá rozdelé kontakty Sim 1 a Sim 2, ale všetky sú pokope, čo je podla mňa dosť nepraktické. Musel som si teda nainštalovať druhý a vnímam ako veľké mínus, pretože aby taká základná vec chýbal? No uznajte samy. Inak tomúto telefónu niet čo vytknúť.

Záver

Vcelku je to vydarený smartfón, za dobrú cenu a to aj napriek tej jedinej nevýhode o ktorej som písal. Zatú cenu dostanete slušný stroj. Ja ho teda odporúčam aj ostatným ktorí uvažujú nad kúpou podobného zariadenia. Hlavne netreba čítať tie nezmysli, čo niektorí píšu na rôznych fórach.

2016-11-27 20:22:07