Samsung Galaxy S3 Neo

Samsung Galaxy S3 Neo je v podstate veľmi populárny model S3 ale s novšou verziou Androidu. Konkrétne s KitKat 4.4. Ďalej má lepší procesor ktorým je  Qualcomm Snapdragon 400, lepší grafický procesor Adreno 305 a mnoho ďalších vylepšení. Tento telefon som si kúpil v lete a zatiaľ som s ním veľmi spokojný. 

Displej a jeho funkcie

Telefon má 4,8 palcový SuperAMOLED dotykový displej ktorý kryje sklo Gorilla Glass ktoré je odolné proti poškrabaniu. Displej SuperAMOLED má výhodu v tom že má žiarivejšie farby. Veľkou výhodou je snímač okolitého svetla, ktorý dokáže automaticky meniť jas displeja. Ďalším plusom je snímač ľudského oka ktorý nechá displej zapnutí po celú dobu pozerania sa naň. Je to veľmi dobré pri čítaní niejakého článku.

Fotoaparát

Smartphone má 8 megapixelový zadný fotoaparát ktorý robí veľmi kvalitné fotografie. Pri fotení a natáčaní videa sa dá nastavovať veľa funkcií ako napríklad rôzne režimy(automatický, noc, sýte farby, šport ...). Predná selfie kamera oproti konkurencií už tak skvelá nie je. Má totíž iba 1,9 megapixelov a to treba uznáť nie je žiadna sláva. Jej výsledok je dá sa povedať priemerný. Ale vzhľadom na cenu telefonu ktorá sa pohybuje tak okolo 180 euro je to slušné.

Systém Android 

Android vo verzí 4.4 je veľmi výborný. Je rýchly, má veľa funkcií, ako je známe ponúka veľké množstvo aplikácií. Pri porovnaní s verziou 2.3 ktorú som používal predtým je to veľký rozdiel. Nič neseká, všetko je plinulé, aj keď staršie verzie Androidu sú povestné tým že po určitom čase začnú sekať a robiť podobné hlúposti na tomto telefone som to ešte nespozoroval, ale na druhej strane je pravda že ho mám ešte dosť krátko a tieto problémy sa začínali zvyčajne objavovať až po roku používania. Systém je stabilný aj pri viacerých spustených aplikáciach. Trochu zamrzí že tento telefon nedostal aktualizáciu na novší Android 5.0 a ani niektoré bezpečnostné aktualizácie čo je dosť od Samsungu nespravodlivé voči uživateľom ktorí nevlastnia buď terajšiu alebo predchadzajúcu vlajkovú loď tejto značky.

Výdrž baterie

Výdrž tohto mobilného telefonu je dobrá respektíve priemerná, na bežné používanie bohate postačujúca. Pri surfovaní po internete, pozeraní videí, hraní hier vydrží zvyčajne 1-2 dni.

Ďalšie výhody 

Medzi ďalšie užitočné veci patrí okrem GPS modulu aj modul GLONASS, vďaka čomu sa dajú rýchlejšie nájsť satelity potrebné pre navigáciu. Ďalším plusom Androidu je (v prípade že máte O2 SIM kartu) možnosť platby za aplikacie pomocou kreditu alebo paušálu. Nepotrebujete mať ako pri iných systémoch kreditnú kartu alebo PayPal. Pamäť telefonu sa dá rozšíriť pomocou microSD karty až na 64GB čo je dostačujúce. Do telefonu ide microSIM karta čo je vzhladom k veľkosti výhodnejšie ako nanoSIM ktorá je až zbytočne malá. Telefon disponuje technologiou NFC. Čo však zamrzí je fakt že chýba LTE takže si musíte vystačiť len s 3G internetom. 

Telefon je dostupný v dvoch farebných prevedeniach - modrom a bielom. Priamo v telefone je aj predinštalovaná aplikácia Dropbox, takže kto by mal málo ukladacieho priestoru môže tento problém vyriešiť tak že niektoré súbory ako napríklad fotky uloží na toto online úložisko.

Takže môj názor znie, že kto hľadá podobné zariadenie s porovnateľnou cenou S3 Neo je ideálnou voľbou, pretože dostane slušne vybavený smartphone s prehľadným a stabilným operačným systémom a to všetko za rozumnú cenu. Nie je to síce najnovší model pretože sa predáva už rok ale stále je veľmi dobrý a hlavne kvalitný.

 

2016-01-10 16:28:15