Xiaomi Mi Band 2

Lukas 1991

Tento fitness náramok som dostal ako darček na Vianoce. Teraz po dvoch mesiacoxh aktívneho používania Vám prinášam môj názor na toto zariadenie.

Vzhľad

Ja mám tento náramok v čiernej farbe, ale k dispozícií sú aj iné farebné varianty. Zariadenie sa skladá s gumového náramku a malého displeja na ktorom sa zobrazuje čas a iné ddôležité informácie o mojej dennej aktivite, čiže počet prejdených krokov a podobne.

Funkcie

Čím všetkým teda tento smart náramok disponuje? Má vo svojom vnútri ukryté množstvo užitočných senzorov. Okrem už spominaného merania prejdených krokov je to aj senzor spánku, meranie spálených kalórií, meranie srdcového tepu a dokonca Vás aj pomocou vibrovania dokáže zobudiť alebo upozorniť na prichádzajúci hovor alebo SMS ale aj iné notifikácie vo Vašom smatrfóne.

Nedostatok funkcií na Windows Phone a počiatočné problémy na Androide

Keď som tento fitness náramok dostal, tak som najskôr mal Windows Phone a tam ako to  je všeobecne známe bola asi len jedna aplikácia k tomúto zariadeniu, aj to neviem, či bola aspoň oficialna od Xiaomi. Tá mala veľmi málo funkcií, dokonca ešte aj prvotné nastavenia som si musel spraviť cez Android na bratovom telefóne. Zariadenie vtedy ale v pohode fungovalo. Potom som ale kúpil Samsung s Androidom a tam sa objavili prvé problémy. Neviem či vtedy mala nejaké problémy oficialna aplikácia pre Android od Xiaomi alebo kde bol problém, ale náramok sa nechcel spárovať so smartfónom. Poslal som ho na reklamáciu ale vrátili mi ho s tým, že im všetko fungovalo, ale mne to stále nešlo, až raz som to len tak skúsil a už to išlo takže neviem kde bol problém. 

Záver

Celkovo teda keď mám zhodnotiť toto zariadenie, tak to poviem asi tak, že pre menej náročného uživateľa je ako stvorené. Okrem spomenutého problému s konektivitou sa už zatiaľ žiadny iný neobjavil. Má veľmi dobrú výdrž batérie, vydrží až nekoľko dní a je odolné voči vode a prachu. Akurát by som potenciálnych záujemcov chcel upozorniť že ak majú WindowsPhone nech jeho kúpu zvážia, pretože ako som písal pre tento systém je malá ponuka aplikácií. Ja som s týmto zariadením celkom spokojný, aj keď dnes by som si už asi radšej vybral smarthodinky. Tak ale toto je môj subjektívny názor.

2017-02-18 15:26:21